FC Horky - TJ SOKOL Libiš 1:1

(0:1), na penalty 4:3

Odklizené sněhové závěje kolem umělé trávy boleslavské Pastelky tvořily nezvyklou kulisu šlágru jara v krajském fotbalovém přeboru. Druhý Sokol Libiš v něm obral vedoucí Horky jen o bod.

Začátek patřil brankářům. Ve 4. minutě libišský Brožek napravil minelu stopera Adenubiho, který si přišlápl míč. Klain ho v tutovce ani nadvakrát nepropálil. Pak běžel sám na bránu hostující Stibora, ale i posila z Benátek Lukáš Michňa se při debutu vyznamenal.

Při třech stupních pod nulou se polehávat nedalo, a kdo nechtěl zmrznout, musel běhat ze všech sil. Otěže svižného zápasu postupně převzaly Horky. Murárik obešel čtyři hráče a předložil pod sebe Klainovi, který těsně přestřelil. Převaha domácích se navýšila po zranění hlavní persony Libiše Zdeňka Šenkeříka, míče jim však létaly stále příliš vysoko.

Před přestávkou tak přišel nečekaný zvrat. Michňa v rohu šestnáctky fauloval Stejskala a penaltu proměnil osmnáctiletý Martin Šobr - 0:1.

Horky se nechtěly smířit s porážkou, v 54. minutě rozebraly soupeřovu obranu, jenže Doležal zakončoval akci Klaina se Smetanou zase těsně nad. Až příchod Martina Korce v 63. minutě zápas rozhodl. Jeho první dotyk s míčem byl přetažený centr na Ondřeje Murárika, který skluzem vyrovnal.

"Zápas se musel divákům líbit, skončit mohl klidně šest šest. My jsme si nezasloužili prohrát, Libiš taky ne", glosoval domácí trenér Aleš Kohout. "Šancí bylo na obou stranách dost, ale myslím si, že naše byly vyloženější", domníval se Kohout.

Tři body mohly v závěru urvat oba celky. Šobrovu střelu v 79. minutě vykopl Michňa na roh, po kterém vyrazil Adenubiho hlavičku z brankové čáry obránce Horák. Horecký Murárik zase křížnou střelou o centimetry minul.

V rozstřelu Michňa vychytal Stiboru i Dobrovolného, zatímco domácí si počínali suverénně a po úspěšném Bohumilu Nádeníčkovi už pátý exekutor ani nemusel na značku.

"Příprava nebyla ideální, postihla nás chřipková epidemie a někteří kluci byli zranění, tak jsem rád, že jsme těžký zápas na umělce zvládli", oddechl si Aleš Kohout.

Libišského Zdeňka Šenkeříka dvojnásob mrzelo, že se utkání nehrálo za příznivějšího počasí a na přírodním terénu. "V první půli jsme byli lepší, ve druhé tam měly Horky pasáž, kdy vyrovnaly. Zápas měl skončit vítězně pro nás, naši útočníci šli asi čtyřikrát sami na bránu, ale nedořešili to. Z fotbalového hlediska jsem ale spokojený," hodnotil utkání bývalý ligový útočník.

Ve stejném duchu mluví také o bodově slabém vstupu ex-divizního celku do jarní části. "Nejsme v nějaké herní krizi. O body přicházíme malým důrazem či laxností vepředu. Výhodou pro nás nebyla ani umělá tráva, na které se mažou rozdíly. Vymlouvat se na to ale nechci," dodal Šenkeřík.

Jak vážné je jeho zranění poté, co špatně doskočil a ucítil nepříjemné píchnutí v levém kolenu, odhalí až pondělní vyšetření. "Doufám, že nepůjde o nic vážného, ale momentálně si myslím, že to je tak na tři týdny," očekával herní pauzu.

Horky - Libiš 1:1 (0:1), na penalty 4:3
Branky: 64. Murárik, rozhodující PK Nádeníček - 41. z PK Šobr.

Rozhodčí: Mrázek.

ŽK: 3:2. Diváků: 91. Střely na bránu: 7:4. Rohy: 8:5.

Horky: Michňa - Zahálka, Karásek, Šťastný, Horák - Smetana, Murárik - Doležal (63. Korec), Klain, Šimek (71. Cepka) - Nádeníček.

Libiš: Brožek - Pešek, Adenubi, Malák, Dušek - Dobrovolný, Vaněk (70. Novotný), Šenkeřík (25. Prieložný), Šobr - Stejskal (83. Antoš), Stibora.